Feng Shui Office – kilka ważnych zasad

blog_2

feng shui office Praca biurowa to często zajęcie na 40 godzin w każdym tygodniu. Często czuć się będziemy zmęczeni i rozproszeni. Wiele pomieszczeń w biurach nie jest jednak tak przygotowanych, by budowały one pozytywną energię. Często mamy tam stosy papierów i bałagan, z którym trudno sobie poradzić.

Dodatkowo biurka stawia się do ściany i w ten sposób buduje się nieefektywność pracowników. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że właśnie ustawienie mebli biurowych może mieć ogromny wpływ na to jak się czujemy. Jeśli uda nam się zadbać o dobre feng shui to można oczekiwać, że warunki pracy będą optymalne i tym samym będziemy mogli cieszyć się komfortowym miejscem pracy dla siebie.

feng shui biuroO feng shui

Słowo Feng odnosić się będzie do wody, natomiast shui do wiatru. Te wyrazy razem wzięte będą wyrażały relację jaka występuje między człowiekiem oraz otoczeniem. Celem feng shui będzie pobudzenie sił życiowych oraz ich odpowiednie równoważenie. Chińska sztuka dla niektórych staje się jakby filozofią życia. Chińczycy, którzy decydują się na praktykowanie feng shui mówią o tym, że dzięki temu mają większa kontrolę nad swoim życiem. Właśnie w feng shui zakłada się, że ustawienie mebli czy dobranie oświetlenia jest ważne i decyduje o samopoczuciu czy zdrowiu. W dobrze przygotowanym pomieszczeniu człowiek ma się czuć bezpieczniej i pewniej i nie będzie musiał walczyć z tymi przeszkodami, które mają wpływ na to, że jego uwaga jest rozproszona. Dlatego może to odbierać mu energię, którą można by poświęcać na pracę. Feng shui wpływa także na budowanie dobrych relacji między pracownikami.

Zasady feng shui w pracy

W ramach feng shui można budować szansę na osiąganie sukcesów zawodowych. Przede wszystkim dzięki temu można pracować w odpowiedniej harmonii. Ludzie zastanawiają się jaką aranżację biura zastosować, by osiągnąć cele życiowe. Mamy kilka zasad, które będą dotyczyć ustawiania mebli czy urządzenia biura:

  • feng shui w pracyPo pierwsze porządek i ład. Według feng shui należy się pozbyć tych wszystkich przedmiotów, które są w biurze niepotrzebne. Usuwa się nadmiar papierów czy elementy, które leżą w biurowych szafach.
  • Po drugie powinno się dopasować odpowiednio kształt biura. Najlepiej, jeśli będzie kwadratowe albo prostokątne. Lepiej unikać biur, które mają kształt litery . nie powinno się także umieszczać w takich biurach dużych filarów czy ścian działowych.
  • Po trzecie trzeba ustawić biura i fotele. Nie powinno siedzieć się plecami do drzwi i tyłem do okna. Przez takie ustawienie traci się energię. W feng shui duże znaczenie mają różnorakie drobiazgi, dlatego o ich dogranie trzeba się mocno starać.