Zdrowe krzesła biurowe na całym świecie

blog_2

Kiedy spędzasz siedem lub więcej godzin dziennie siedząc przy biurku, musisz mieć pewność, że Twoje krzesło nie uszkodzi Twoich pleców, a także zapewni Ci wsparcie i wygodę, których potrzebujesz. Fajne krzesła biurowe to nie tylko ich wygląd, ale także funkcje, które zapewnią Ci komfort podczas całego dnia pracy.

Od skórzanych krzeseł do sal konferencyjnych po sofy i wszystko pomiędzy, krzesła biurowe przeszły długą drogę od swoich skromnych początków, ale możesz być zaskoczony, słysząc o niektórych postępach na całym świecie. Na przykład, co powiesz na krzesło, które faktycznie ćwiczy Twój rdzeń podczas siedzenia? Jest to wyprofilowane siedzisko z niskim oparciem, które porusza się, zapewniając Ci dobry trening podczas robienia tego, co masz do zrobienia na swojej liście zadań na dany dzień!

Czy słyszałeś o krześle do klęczenia? Tak, rzeczywiście klękasz, ale jest ono zaskakująco wygodne i wyposażone w podpórki, które utrzymują Cię w pozycji pionowej i zapewniają kontrolę podczas pracy. Może nie jest to idealne rozwiązanie na dłuższy okres czasu, np. na cały dzień, ale wiadomo, że zmiana pozycji z siedzącej na stojącą jest zdrowa, więc może siedzenie i klęczenie to też dobry wybór!

Jeśli jest Ci ciągle za gorąco lub za zimno, a Twoim współpracownikom wręcz przeciwnie, krzesło hyperchair może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.
Oznacza to, że możesz ustawić swoją własną temperaturę na krześle, co pomoże Ci zachować komfort i skupienie podczas pracy.

Trening podczas siedzenia

Wspomnieliśmy już o krześle, które ćwiczy Twój rdzeń, ale co powiesz na krzesło zbudowane na piłce do ćwiczeń? To również pomaga Twojemu rdzeniowi, ponieważ musisz być wystarczająco silny, aby zapewnić sobie stabilność, ale jednocześnie daje Ci możliwość przetaczania się z boku na bok lub do przodu i do tyłu podczas pracy. Dzięki dodatkowemu przepływowi krwi do mózgu, ćwiczenia te dodatkowo poprawiają koncentrację. Podwójne zwycięstwo!

Kilka razy wspomnieliśmy już o rdzeniu, który jest bardzo ważny dla ogólnej siły. Jeśli masz silny rdzeń, Twoje ciało jest ogólnie silne, a Ty o wiele rzadziej cierpisz na bóle dolnej części pleców lub inne bóle wynikające z długotrwałego siedzenia. Aby zapoznać się z kilkoma pomysłami, sprawdź ten film, który pokazuje kilka łatwych ćwiczeń rdzenia, które możesz wykonać, siedząc wygodnie w swoim nowoczesnym biurze!

Większość z tych ćwiczeń można z łatwością wykonać na krzesłach biurowych lub nawet na ławkach! Możesz je wykonywać tak, by nikt nie zauważył, albo zaprosić kolegę i wykonywać je razem. Cokolwiek Ci odpowiada!

Pomimo tych wszystkich postępów w dziedzinie siedzeń, być może nigdy nie znajdziemy nic lepszego niż wysokiej jakości ergonomiczne krzesła z podparciem, które są obecnie dostępne na rynku. Mają one wiele cech, które można w pełni regulować, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Jeśli tylko rozejrzysz się i znajdziesz najlepszy wybór, być może wykorzystując również najlepszy materiał krzesła, będziesz miał mebel biurowy, który przetrwa próbę czasu i jednocześnie będzie dbał o Twoje ciało.

Wszystkie te opcje mieszczą się w pojęciu zwanym "zwinnym siedzeniem". Jest to po prostu możliwość poruszania się podczas siedzenia, co daje możliwość treningu i rozciągnięcia się w ciągu dnia. Znamy niebezpieczeństwa związane ze zbyt długim siedzeniem, ale wiemy też, że płacą Ci za pracę, a to oznacza, że nie możesz po prostu wstać i przejść się, kiedy tylko masz na to ochotę. Siedzenie mobilne pozbawia Cię tego zmartwienia i zapewnia Twojemu ciału dodatkową dawkę ruchu, której potrzebuje dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Niezależnie od tego, czy posiadasz obecnie superwygodne krzesło biurowe, czy też nie, zadbanie o dodatkową dawkę ruchu i aktywności w ciągu dnia sprawi, że Twoje ciało pozostanie silne, a szyja i kark nie będą narażone na coraz większą liczbę przewlekłych dolegliwości bólowych, które pojawiają się we współczesnym świecie.