Pamiętaj, aby pozostać aktywnym podczas pracy w domu

blog_2

Czy musiałeś ostatnio zmierzyć się ze zmianą swojej sytuacji zawodowej?

Wiele osób musi pracować w domu, podczas gdy zwykle pracują w nowoczesnym biurze. Jest to zmiana, która może sprawić, że na początku będziesz zdezorientowany, ale kiedy już się do niej przyzwyczaisz, może się okazać, że jest to metoda pracy, którą naprawdę lubisz!

Cała sytuacja z Covid 19 całkowicie zmieniła nasze życie i podczas gdy wiele osób zostało niestety przeniesionych na urlop do czasu poprawy sytuacji, wiele osób zostało również poproszonych o kontynuowanie pracy w swoim domu. Oznacza to stworzenie prowizorycznego biura w domu, z wygodnym biurkiem i krzesłem biurowym, posiadanie dedykowanych rozwiązań do przechowywania w biurze i znalezienie sposobu, aby to wszystko pracowało dla Ciebie.

Podczas pracy w domu ważne jest, abyś pamiętał, że musisz robić regularne przerwy, aby być zdrowym i produktywnym. Musisz również być tak aktywny, jak to tylko możliwe w godzinach pracy, używając innowacyjnych sposobów, aby wstać i poruszać się regularnie.

Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić, w tym:

  • Ustawienie alarmu i wstawanie oraz spacerowanie po domu co około godzinę
  • Robienie regularnych przerw i wychodzenie na spacer do ogrodu lub na zewnątrz na spacer w górę i w dół ulicy (oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego)
  • Pójście na długi spacer lub nawet jogging podczas przerwy na lunch
  • Sięgając do internetu i sprawdzając jeden z wielu darmowych filmów treningowych z udziałem trenerów celebrytów, dostępnych podczas epidemii koronawirusa. Możesz to łatwo wkomponować w swój dzień, albo z samego rana, albo podczas przerwy na lunch
  • Wypróbuj kilka pozycji jogi podczas przerw w pracy

Inną metodą jest pomyślenie o aktywnym siedzeniu.

Istnieje wiele sposobów, aby włączyć to, ale jednym z najbardziej popularnych jest posiadanie siedzącej i stojącej rutyny. Można kupić biurko wysokości stoją lub regulowana wysokość biurka, jeśli planujesz na pracę w domu w dłuższej perspektywie, lub można kupić laptop riser, który pomaga stanąć na zwykłym biurku, z laptopem na wysokości stoją też.

Sprawdź tę infografikę, która mówi nieco więcej o korzyściach płynących z siedzącej i stojącej rutyny.

Źródło - https://www.agencycentral.co.uk/articles/2015-08/standing-v-sitting-which-is-better.htm

Istnieją również inne opcje, takie jak fotele, które zmuszają do poruszania się. Są to zwykle krzesła, które nie są stabilne, np. są umieszczone na piłce do ćwiczeń, dlatego wymagają zaangażowania mięśni rdzenia, aby utrzymać się w pozycji pionowej. Brzmi to trudno, ale tego typu metody siedzenia w biurze są bardzo przydatne, ponieważ pozwalają na trening podczas gdy skupiamy się na wykonywanym zadaniu.

W końcu bycie aktywnym w pracy, bez względu na to, gdzie pracujesz, jest bardzo ważne. Jest to nie tylko ważne dla Twojego zdrowia i ogólnego samopoczucia, ale także pomaga Ci się lepiej skupić.

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że nie możesz się skupić po kilku lub kilkunastu godzinach solidnej pracy? To dlatego, że potrzebujesz przerwy, a jeśli to możliwe, musisz także poruszać swoim ciałem. Pomaga to tlenowi pokonać drogę wokół ciała, aż do mózgu, i pobudza ogólne krążenie. Gdy wrócisz do biurka, przekonasz się, że jesteś w stanie wrócić do pracy i skoncentrować się przez kolejny blok czasu bez żadnych ospałych momentów czy spadków energii.

Aktywność w pracy to coś, na czym musisz się skupić, ale z pewnością łatwiej to zrobić, gdy pracujesz w zwykłym środowisku biurowym. Podczas pracy w domu bardzo łatwo jest po prostu pracować do momentu, w którym jest się zmuszonym, zakładając, że jeśli pracuje się solidnie, to można skończyć wcześniej. To po prostu nie zadziała, jeśli chodzi o poziom koncentracji. Musisz być innowacyjny i myśleć nieszablonowo, szukając sposobów, aby poruszać się więcej podczas dnia pracy w domu. W rezultacie zrobisz więcej, a to, co zrobisz, będzie miało wyższą jakość.