Wskazówki dotyczące etykiety otwartego biura

blog_2

Niezależnie od tego, czy nazywamy je otwartym biurem, biurem na planie otwartym czy czymś zupełnie innym, duże biuro z dużą liczbą osób może być koszmarem, gdy nikt nie przestrzega granic.

Biura otwarte mogą być fantastycznie produktywne, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę zespołową, ale muszą istnieć pewne niewypowiedziane zasady, których przestrzega każdy pracownik. Wszystko to sprowadza się do ogólnej etykiety biurowej.

Ten film jest świetną wizualną wskazówką, o jakich rzeczach mówimy.

  • Zawsze okazuj szacunek innym ludziom - chciałbyś, aby inni ludzie odnosili się do Ciebie z szacunkiem, prawda? W takim razie odwzajemnij się tym samym, a stworzysz harmonijne środowisko pracy.
  • Nie rozpraszaj się zbytnio - Efektywne planowanie przestrzeni biurowej może oznaczać, że ludzie mają dużo miejsca, ale nie oznacza to, że Ty możesz przejąć nad nimi kontrolę!
  • Utrzymuj porządek w miejscu pracy - Dbaj o porządek na biurku i w jego otoczeniu, a w miarę możliwości efektywnie wykorzystuj biurowe rozwiązania do przechowywania.
  • Nie zostawiaj wystającego krzesła biurowego - Nie ma nic bardziej irytującego niż ktoś, kto ciągle zostawia swoje krzesło biurowe w odległości około metra od biurka, kiedy wstaje, aby gdzieś wyjść!
  • Szanuj zapachy - Nie używaj perfum ani wody kolońskiej o zbyt mocnym zapachu, ponieważ możesz siedzieć obok osoby, którą silne zapachy mogą przyprawić o ból głowy. Z tego samego powodu unikaj jedzenia lunchu przy biurku.
  • Ciszej! - To chyba rozumie się samo przez się. Jeśli musisz porozmawiać z kimś po drugiej stronie biura, wstań i przejdź się tam, a nie krzycz na wszystkich! Tak samo nie mamrocz ciągle do siebie podczas pracy - to denerwujące dla osoby po drugiej stronie biurka!

Czy kiedykolwiek miałeś trudnego kolegę w takiej sytuacji? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami na naszej stronie na Facebooku!