Jak zachęcić pracowników do aktywności fizycznej w miejscu pracy!

blog_2

W świecie biznesu słyszymy tak wiele "modnych słów i zwrotów", ale ile z nich jest rzeczywiście wartych wysłuchania?
Jednym ze zwrotów, który jest obecnie na ustach wielu menedżerów, jest coś, co nazywa się "aktywną pracą".

Słyszymy pytanie:"Jak to możliwe?

Czy naprawdę można być aktywnym fizycznie i jednocześnie pracować? Tak, naprawdę można, a wypróbowanie tego rozwiązania przynosi wiele korzyści.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że siedzący tryb życia nie jest zdrowy, zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy. Pomyślmy o tym logicznie: pracując w biurze, siedzimy przy biurku przez około 7 do 8 godzin dziennie. Masz przerwy, ale ilu z nas w tym czasie wstaje i idzie gdzieś? A może po prostu przenosi się do innego pomieszczenia i tam siedzi?

To nadal jest siedzący tryb pracy, który z czasem może poważnie zaszkodzić Twojemu zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.

Aktywna praca polega na przemieszczaniu się, siedzeniu, staniu i ćwiczeniu ciała podczas wykonywania pracy. Zwiększa to koncentrację, poprawia krążenie krwi, sprawia, że czas płynie szybciej, a wszystko to jest bardzo korzystne zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy.

W tym przewodniku znajdziesz informacje na temat wszystkiego, co wiąże się z aktywnym trybem pracy, a także dowiesz się, jak możesz zacząć wprowadzać go w swojej organizacji. Jest to o wiele prostsze, niż mogłoby się wydawać.

Po pierwsze, wyjaśnijmy to sobie.

Co to jest aktywna praca?

Wyjaśniliśmy już nieco, czym jest aktywna praca, ale zrozumienie, jak ona wygląda, może być trudne, jeśli nigdy nie widziałeś jej w praktyce. Aktywna praca nie polega na bieganiu w maratonach w czasie przerwy i nie polega na joggingu czy jeździe na rolkach po biurze, ale na wykorzystywaniu sprytnych sposobów poruszania ciałem podczas pracy.

Na przykład, korzystanie z nowych innowacji, takich jak biurka z bieżnią. Pozwalają one na odrobinę delikatnego wysiłku fizycznego podczas wykonywania pracy.
Jeśli nie chcesz być aż tak aktywny, może wystarczyć zwykłe stanie. Rutyna polegająca na siadaniu i wstawaniu pomaga zwiększyć przepływ krwi do mózgu, a także zapewnia ciału delikatny trening.

Pomyśl o tym, kiedy w przeszłości wychodziłeś na spacer w przerwie w pracy. Czy po powrocie do pracy czułeś się bardziej energiczny i skoncentrowany? Bardzo prawdopodobne, że tak. Czy czułeś się kompletnie rozbity i gotowy do położenia się? O ile nie biegałeś w sprincie, jest to mało prawdopodobne.
Subtelny wzrost koncentracji jest o wiele większy, niż mogłoby się wydawać.

Aktywna praca nie polega więc na zakładaniu ubrań na siłownię i poceniu się, ale na wykonywaniu subtelnych ruchów, które przerywają dzień i zapewniają nie tylko większą produktywność, ale także lepsze zdrowie.

Niedawna inicjatywa pod nazwą "Get Britain Standing" (ang. "Postaw na Brytanię") naprawdę zwraca uwagę na problem siedzącego trybu życia oraz na to, jak wielu pracowników chciałoby być bardziej aktywnych w ciągu dnia pracy, a nawet czerpać z tego przyjemność!

Na przykład, według Get Britain Standing, 90% ankietowanych pracowników uważa, że powinni mieć możliwość bycia bardziej aktywnymi w miejscu pracy, a 32% ankietowanych menedżerów jest bardzo świadomych potencjalnych zagrożeń dla zdrowia pracowników, którzy wykonują pracę siedzącą.

Problem w tym, że świadomość nie wystarcza, ponieważ niewiele się w tej sprawie robi! Tylko 2% badanych pracowników posiada narzędzia umożliwiające prowadzenie aktywnego trybu życia w pracy, np. biurko typu "sit and stand". Jest to jeden z najlepszych sposobów na skoncentrowanie się na pracy, ale jednocześnie na wprowadzenie do swojego dnia odrobiny aktywności. Spośród ankietowanych, którzy wypróbowali w przeszłości metodę pracy siedzącej i stojącej, aż 80% chce nadal z niej korzystać.

To naprawdę wiele mówi o tym, jak przydatna może być aktywna praca dla pracownika, a dla pracodawcy najważniejszym zyskiem jest wydajność.

Czy siedzenie przez długi czas jest naprawdę niebezpieczne?

Jednym słowem, tak!

Można by pomyśleć, że siedzenie jest dla nas dobre, ponieważ odpoczywamy i nie wysilamy się zbytnio. W pewnym sensie jest to prawda, ale jeśli się nad tym głębiej zastanowić, siedzenie przez długi czas, zwykle przez wiele godzin za jednym razem, pozbawia organizm składników odżywczych, tlenu i ogólnej zdolności do rozciągania się. Nawet jeśli ćwiczysz po pracy, np. idziesz na siłownię na godzinę, nie odwracasz skutków siedzącej pracy, którą wykonywałeś przez cały dzień.
Badanie opublikowane w 2015 r. przez Annals of Internal Medicine w USA wykazało, że aktywny tryb życia poza pracą nie przeciwdziała szkodom wyrządzonym przez siedzenie bez ruchu przez sześć lub więcej godzin każdego dnia roboczego.

Twoje komórki nie są w stanie regenerować się tak skutecznie, mięśniom brakuje składników odżywczych, mózg jest zamglony i ogólnie czujesz się ospały. To błędne koło, ponieważ czując się ociężałym, jeszcze bardziej nie chce się wstawać! Dlatego przerwanie tego cyklu jest bardzo ważne.

Jakie są korzyści zdrowotne wynikające z aktywnej pracy?

Korzyści zdrowotne płynące z przyjęcia postawy aktywnej pracy są dokładnie takie same, jak korzyści, które płyną z prowadzenia bardziej aktywnego trybu życia. Każdy rodzaj ruchu jest lepszy niż brak ruchu - to naprawdę takie proste. Małe zmiany mogą czasem prowadzić do dużych kumulacji, np. chodzenie po schodach zamiast korzystania z windy, chodzenie do pracy kilka razy w tygodniu zamiast jazdy samochodem lub korzystania z transportu publicznego. Te metody nie powodują ogromnych zmian w stylu życia, ale mają bardzo duży wpływ na zdrowie.

Wymieńmy te korzyści, a następnie omówmy je nieco bardziej szczegółowo, aby pokazać, w jaki sposób pomagają one również w miejscu pracy.

 • Mniejsze ryzyko chorób serca, zawału serca i udaru mózgu
 • Mniejsze prawdopodobieństwo otyłości i nadwagi - co samo w sobie wiąże się z ryzykiem
 • Obniżenie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu we krwi
 • Pomaga obniżyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II
 • Wzmacnia układ mięśniowo-szkieletowy, np. stawy, kości i mięśnie
 • Pomaga w szybszym powrocie do zdrowia po chorobie, urazie lub po operacji
 • Możliwość lepszego snu, co wiąże się z milionem innych korzyści!
 • Lepszy nastrój, mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia stanów lękowych i depresji
 • Pomaga kontrolować poziom stresu
 • Dobre samopoczucie, ponieważ podczas ćwiczeń i po nich organizm uwalnia hormony dobrego samopoczucia. Są one również idealne do radzenia sobie ze stresem!
 • Lepsze skupienie i koncentracja dzięki zwiększonemu przepływowi krwi do mózgu
 • Większa produktywność, a większa koncentracja oznacza również mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędu

Oczywiście nie można nie wspomnieć o tym, że zdrowszy pracownik, który ćwiczy więcej, znacznie rzadziej korzysta z dni chorobowych. Każdego roku zwolnienia lekarskie kosztują firmy ogromne kwoty w postaci utraconych przychodów i czasu pracy. Podnosząc świadomość na temat ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia oraz robiąc wszystko, co w Twojej mocy, aby zachęcić pracowników do stosowania takich metod, jak zdrowsze odżywianie, ćwiczenia fizyczne, programy rzucania palenia, doradztwo i sesje "Porozmawiajmy", w rzeczywistości zapobiegasz korzystaniu z dni chorobowych, a przynajmniej nie zdarza się to tak często. Nikt nigdy nie choruje, powinniśmy o tym pamiętać, ale dzięki wzmocnieniu ciała i umysłu choroba jest mniej prawdopodobna.

Inny powód? To całkiem przyjemne! Nudno jest pracować w ten sam sposób każdego dnia, zwłaszcza przez długi czas. Nikt nie kocha swojej pracy do tego stopnia, aby śpiewać i gwizdać z radości przez cały czas spędzony w biurze, bądźmy szczerzy!
Wprowadzając urozmaicenia i oferując możliwości zmian, pomagasz zmniejszyć ewentualną monotonię.
Jeśli zastosujesz to w połączeniu z innymi metodami zwiększającymi morale, zyskasz szczęśliwych i zdrowych pracowników.

Jak to wszystko pomaga firmie i jej poziomowi produktywności?

Wspomnieliśmy już o kilku sposobach. Po pierwsze, dni chorobowe. Przeanalizujmy to w liczbach, abyś mógł naprawdę zrozumieć wpływ dni chorobowych na firmę.

Według badania "Britains' Healthiest Workplace Survey" z 2017 r., każdy pracodawca traci co roku średnio 30,4 dnia roboczego z powodu choroby pracownika. Obejmuje to również pracowników, którzy z powodu przewlekłej choroby pracują na poziomie poniżej normy.
W badaniu wzięło udział około 32 000 pracowników w Wielkiej Brytanii i objęło ono kilka sektorów.

Jest to równowartość zamknięcia sklepu na miesiąc i utraty zysków z całego miesiąca.

Choć choroby nie da się całkowicie wyeliminować, można ją ograniczyć, zachęcając pracowników do większej świadomości zdrowotnej i zwiększając ich aktywność w ciągu dnia. Oczywiście można również pomyśleć o zachęcaniu do zdrowego odżywiania się, na przykład poprzez umieszczenie w biurze fontanny z wodą, oferowanie zdrowych przekąsek, takich jak owoce, a także zapewnienie zdrowego menu w stołówce zakładowej. Wszystko to, w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami, może pomóc w utrzymaniu, a nawet utracie wagi i przynieść wszystkie powyższe korzyści, o których mówiliśmy w poprzedniej części.

Produktywność jest również wielkim zwycięzcą dla firmy. Gdy pracownik czuje się bardziej optymistyczny i zdrowy, będzie pracował dla Ciebie ciężej.
To naprawdę takie proste. Jest to ten sam problem, co z morale. Wdrażając te metody, aby pomóc pracownikom w zwiększeniu ich aktywności, pokazujesz im wyraźnie, że zależy Ci na nich i ich dobru. Chcemy robić więcej dla ludzi, którzy się o nas troszczą - to podstawowa ludzka natura".

Innym aspektem wydajności jest to, że aktywna praca pozwala na zwiększenie koncentracji i skupienia. Oznacza to mniej błędów, więcej pracy wykonanej w tym samym czasie i bingo! Większe zyski na koniec miesiąca!

Korzyści dla firmy są o wiele większe, niż mogłoby się wydawać na początku, i choć trzeba będzie zainwestować niewielką ilość gotówki w potrzebny sprzęt, jest to inwestycja warta więcej niż nagrody, które pojawią się w rezultacie.

Od czego zacząć - jak być bardziej aktywnym w biurze

Rozmawialiśmy już o tym, jak i dlaczego, więc teraz przejdźmy do konkretów! Jeśli chcesz wykorzystać produktywność i ogólne korzyści zdrowotne płynące z aktywnego trybu pracy, musisz wiedzieć, jak zacząć wprowadzać go do swojego biura.

Po pierwsze, zanim wprowadzisz jakiekolwiek drastyczne zmiany w warunkach pracy swoich pracowników, skonsultuj się z nimi.
To zwykła uprzejmość, ale także kolejny sposób na zapewnienie wysokiego morale. Nikt nie lubi, gdy wprowadza się duże zmiany bez uprzedzenia, a dla pracowników, którzy pracują w organizacji od dłuższego czasu, może to oznaczać obawę, że zmiany następują zbyt szybko. Nikt nie lubi zmian, ale ludzie je przyjmują, gdy rozumieją, dlaczego tak się dzieje.

Zorganizuj sesję informacyjną i wyjaśnij swoim pracownikom, co zamierzasz zrobić. Zapytaj o opinie, sprawdź, co myślą, i potraktuj każdą sugestię poważnie. Można nawet utworzyć grupę fokusową, aby przedstawić więcej sugestii. Więcej głów jest lepszych niż jedna!

Podnoszenie świadomości na temat ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia jest łatwe i może być realizowane poprzez sesje informacyjne. Instalowanie nowego sprzętu i akcesoriów może jednak zająć nieco więcej czasu.

Idea pracy siedzącej i stojącej jest jedną z najczęstszych metod, o jakich można obecnie usłyszeć, i to nie bez powodu. Siedząco-stojące rozwiązania biurowe to prawdziwy trend biurowy na rok 2019, a do tego są zaskakująco łatwe do zastosowania.

Oto kilka metod, o których wprowadzeniu do istniejącej przestrzeni biurowej możesz pomyśleć.

1. Biurka do pracy siedzącej i stojącej

Stanie przez pewien czas, gdy przez większość dnia siedziałeś, przynosi wiele korzyści. Długotrwałe siedzenie może wywierać nacisk na dolną część pleców, zwiększać ryzyko wystąpienia urazów związanych z powtarzającym się napięciem, a powiedzmy sobie szczerze - dzień nie płynie zbyt szybko!
Siedząc i stojąc na przemian, rozciągasz swoje ciało i pomagasz dostarczyć świeży tlen i składniki odżywcze do ciała i mózgu. Zwiększa to koncentrację i skupienie, a także daje pracownikowi możliwość wyboru, kiedy ma siedzieć, a kiedy stać, w zależności od tego, jak się czuje.

Na przykład, pracownik może lubić długie stanie, ale może też być ktoś, kto lubi się tylko rozciągnąć i już może iść. Biurka typu "siadaj i stój" dają pracownikom możliwość wyboru, czy chcą siedzieć, czy stać, i kiedy chcą to robić. Biurka z regulacją wysokości można obniżać lub podwyższać w zależności od potrzeb. Idealnie nadają się do spełniania indywidualnych wymagań pracowników, ponieważ nie wszyscy są tego samego wzrostu!

2. Stoły stojące

Można również wykorzystać stoły o stałej wysokości, które są zazwyczaj stołami o stałej wysokości, przypominającymi nieco stoły barowe. Często są one wyposażone w taborety, a czasem także w ekrany. Doskonale sprawdzają się podczas spotkań, szkoleń i burzy mózgów, ponieważ dodatkowe skupienie pozwala na realizację nowych, kreatywnych pomysłów dosłownie na stole! Są one przeznaczone wyłącznie do pracy na stojąco (lub krótko siedząco) i w tym przypadku pracownicy, którzy chcą spędzać czas stojąc i wykonując swoją pracę, mogą to robić.

Badanie przeprowadzone w styczniu 2018 r. przez European Journal of Preventative Cardiology wykazało, że okresy stania w porównaniu z okresami siedzenia mogą zwiększyć utratę wagi. Na przykład, po prostu wstając na pewien czas do pracy, dana osoba spala około 0,15 dodatkowych kalorii na minutę. Oznacza to znaczną utratę wagi w czasie. Ze względu na aktywność w pozycji stojącej prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu lub zawału serca jest znacznie mniejsze.

Dobrym pomysłem jest umieszczenie w biurze kilku stołów do pracy na stojąco, a pracownicy, którzy chcą z nich korzystać, mogą to robić na zasadzie rotacji.

3. Biurka z bieżnią

To świetny sposób na spalenie kalorii i wykonanie pracy! Stoły z bieżnią to stosunkowo nowa innowacja i z pewnością nie jest przeznaczona dla wszystkich, ale to także sprawdzony sposób na utratę wagi, poprawę koncentracji i nastroju. Zanim wpadniesz w panikę na myśl o bieganiu i obsłudze sprzętu, to nie o to chodzi! Biurko na bieżni ustawione jest na wolne tempo chodzenia, a osoba korzystająca z niego spaceruje podczas pracy, przy czym biurko jest dostosowane do jej wzrostu.

Wadą biurka z bieżnią jest jego wielkość i koszt. Są one dość duże, więc prawdopodobnie nie będzie można kupić jednego dla każdej osoby. Być może wystarczy jedno lub dwa w biurze, a następnie będzie można z nich korzystać na zmianę.

4. Podpórki pod biurko

Podwyższenie biurka to świetny sposób na wykorzystanie zalet biurka stojącego, bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy.
Podnośnik biurkowy to element wyposażenia podnoszącego, który umieszcza się na biurku i za pomocą którego można podnieść blat biurka, np. klawiaturę i ekran komputera, do wysokości umożliwiającej pracę na stojąco. Następnie opuszcza się je z powrotem do normalnego poziomu siedzenia. Pod wieloma względami jest to ekonomiczna wersja biurka typu "siadaj i stój" i stanowi idealne rozwiązanie dla mniejszych firm.

5. Chodzące spotkania

To nie jest sprzęt sam w sobie, ale innowacyjny pomysł, który może przynieść fantastyczne korzyści Twojej firmie!
Tracimy mnóstwo czasu na spotkania, które nie są konieczne, siedząc przy stołach w salach konferencyjnych, podczas gdy moglibyśmy wykorzystać go mądrzej. Pomyśl o tym logicznie - w ilu spotkaniach uczestniczysz każdego roku, a na których mógłbyś po prostu przeczytać notatki i nie zawracać sobie głowy marnowaniem dwóch godzin? Po pierwsze, organizuj tylko te spotkania, które są konieczne, a zaoszczędzisz czas i zwiększysz produktywność.
Jeśli chcesz włączyć do tego aspekt zdrowotny, a także poprawić samopoczucie, co powiesz na spotkania "spacerowe"?

Tego typu spotkania są naprawdę przeznaczone tylko dla małych grup, np. trzech lub czterech osób. Należy wówczas wziąć swoje notatki i wyjść na zewnątrz, by pospacerować i omówić dany temat. Warto korzystać z urządzeń do nagrywania głosu, aby zanotować, co zostało powiedziane i postanowione, a następnie sporządzić protokół w późniejszym terminie.

Spotkania piesze przynoszą wiele korzyści, zwłaszcza jeśli odbywają się na świeżym powietrzu. Nie tylko zyskuje się aktywną stronę rzeczy, odrywając się od zwykłych krzeseł konferencyjnych, ale także pobudza się pomysły i kreatywność, przebywając na łonie natury i na świeżym powietrzu.
Jest powód, dla którego ludzie wychodzą na zewnątrz, by zaczerpnąć świeżego powietrza przez pięć minut, gdy są zestresowani lub muszą się szybko obudzić. Organizując spotkanie na świeżym powietrzu, prawdopodobnie stracisz mniej czasu, ponieważ od razu przejdziesz do rzeczy, ale skorzystasz też ze świeżych, kreatywnych pomysłów i sposobów rozwiązywania problemów.

6. Spacer do grup roboczych

Jeśli masz kilka osób, które mieszkają stosunkowo blisko, w odległości nie większej niż jedna mila, dlaczego nie stworzyć grup, które będą chodziły do pracy pieszo?
Zamiast jeździć samochodem lub korzystać z transportu publicznego, zachęć swoich pracowników do chodzenia do pracy pieszo, co przyniesie korzyści w postaci ćwiczeń fizycznych, ale także pomoże w tworzeniu zespołów i więzi między współpracownikami.

Możesz nawet zorganizować konkurs na to, która grupa pokona trasę najszybciej, a na koniec tygodnia wygra nagrodę! Aktywna praca nie zawsze musi polegać na przemieszczaniu się w trakcie wykonywania pracy - może to być także ruch w drodze do lub z pracy, a także w czasie przerw.

7. Drużyny sportowe poza miejscem pracy

Jeśli chcemy jednocześnie podnieść morale, dlaczego nie pomyśleć o stworzeniu drużyn sportowych, które spotykają się poza godzinami pracy?
Dzięki temu Twoi pracownicy poczują się naprawdę częścią zespołu, a ponadto będą zdrowsi i bardziej aktywni.
W pobliżu na pewno znajdują się inne podobne firmy i możecie stworzyć ligę, w której będziecie rywalizować między sobą! Może to być cokolwiek, od hokeja po piłkę nożną, od tenisa po kręgle!

Oczywiście możesz także zaoferować pracownikom zniżki na członkostwo w siłowni, aby mogli z niej korzystać w porze lunchu lub po pracy.

Akcesoria pomagające stworzyć aktywne środowisko pracy

Teraz, gdy wiemy już o rewolucji "siadaj i stój" i wymieniliśmy kilka sposobów na wprowadzenie bardziej aktywnego stylu pracy i życia do przestrzeni biurowej, czas pomyśleć o zainwestowaniu trochę pieniędzy.

Niektóre z metod, o których mówiliśmy, nie wymagają zmiany miejsca pracy, ale niektóre tak.
Wiąże się to z kosztami, ale inwestycja pieniężna jest warta zysków, jakie uzyskasz. Istnieje również wiele innowacyjnych sposobów na przeprojektowanie istniejącej przestrzeni biurowej, być może po to, aby zrobić miejsce na osobliwe biurko z bieżnią!

Biurka z ławkami są idealne do wykorzystania pionowych biurek, jak również zwykłych biurek biurowych, które można znaleźć w każdym miejscu pracy.
Są to tańsze sposoby na wykorzystanie metody siedzącej i stojącej, a może się okazać, że można dać każdemu z pracowników jeden z tych pionów, aby umożliwić im wybór pozycji siedzącej lub stojącej w ciągu dnia.

Biurko z bieżnią to prawdopodobnie największa inwestycja i jak już wspomnieliśmy, prawdopodobnie biura zdecydują się na zakup tylko jednego i zobaczą, jak się sprawy mają. Nie każdy będzie chciał z niej korzystać, ale niektórzy mogą uznać, że jest to idealny sposób na wzmocnienie mózgu i ciała.
Najlepsze meble biurowe nie zawsze muszą być standardowe, a jeśli okaże się, że takie wyposażenie zwiększy ogólną wydajność pracowników, inwestycja jest więcej niż warta. Oczywiście, posiadanie wysokiej jakości biurek i stołów do pracy siedzącej i stojącej oznacza również, że potrzebne są takie same krzesła do pracy siedzącej. W ofercie można znaleźć wiele różnych ergonomicznych krzeseł i foteli dla operatorów, a wybór zależy od tego, które najlepiej pasują do przestrzeni biurowej i co najbardziej podoba się pracownikom.

Mówiliśmy wcześniej o konsultacjach z pracownikami przed wprowadzeniem zmian w sposobie pracy, dlatego dobrym pomysłem może być zorganizowanie sesji próbnej. Wypożycz biurko do pracy siedzącej i stojącej i pozwól im je wypróbować. Roześlij biuletyn informacyjny, w którym podkreślisz korzyści i pokażesz pracownikom, co chcesz osiągnąć. W ten sposób podniesiesz tak ważne morale i zyskasz ich poparcie dla wprowadzanych zmian.

Jak widać, stworzenie aktywnego środowiska pracy nie musi wiązać się z dużymi wydatkami, a proste dodatki, które można wprowadzić do posiadanych już mebli i stołów do sal konferencyjnych, sprawią ogromną różnicę. Największym wyzwaniem jest zmiana mentalności, zwłaszcza jeśli masz pracowników, którzy "utknęli w swoich zwyczajach". To jest możliwe! Nie każdy lubi zmiany, ale jeśli przeprowadzisz je we właściwy sposób, możesz zmienić nastawienie i zachęcić pracowników do prowadzenia bardziej aktywnego trybu życia. Jak na ironię, wprowadzając te nowe rozwiązania do swojego miejsca pracy, tworzysz również bardziej ekskluzywne środowisko biurowe, z którego mogą korzystać Twoi pracownicy!

Aktywni pracownicy tworzą bardziej produktywną organizację, co przekłada się na wyższe zyski

W tym stwierdzeniu kryje się podstawowa prawda. Firma rozwija się dzięki swoim pracownikom. Tak, trzeba mieć dobry produkt lub usługę, lojalnych klientów i kontrahentów, tak, z pewnością trzeba mieć fantastyczną strategię rynkową i wiedzieć, jak wykorzystać największy potencjał Internetu, ale nic z tego nie jest warte złamanego grosza, jeśli za sterami nie stoi wysokiej jakości personel.

Troszcząc się o swoich pracowników, stawiając ich na pierwszym miejscu i dbając o to, aby ich dobro znajdowało się na wysokiej pozycji na liście priorytetów, nie tylko chronisz ich przed kosztownymi zwolnieniami lekarskimi, ale robisz coś znacznie ważniejszego - pokazujesz im, że ich cenisz, że są dla Ciebie ważni i że zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, aby ich środowisko pracy było bezpieczne, wygodne i zdrowe. Nigdy nie lekceważ potęgi morale. Organizacja o niskim morale jest na szybkiej drodze do porażki - to naprawdę takie proste. Gdy pracownicy nie czują się doceniani, o wiele częściej cierpią na stres, niepokój, depresję i są nieobecni w pracy z powodu różnych dolegliwości chorobowych. Nie będą też w najlepszej kondycji psychicznej, aby pracować dla Ciebie ciężej i nie będą w nastroju, aby wymyślać kreatywne odpowiedzi na trudne pytania. Nie pojawią się nowe pomysły, a oni po prostu pójdą do pracy, wykonają podstawowe czynności, policzą godziny i pójdą do domu.

Czy to jest przyjemne doświadczenie?!

Z drugiej strony, pracownicy, którzy mają wysokie morale, są powodem, dla którego firma dobrze prosperuje i rozwija się.
Pojawiają się nowe pomysły, kreatywne odpowiedzi, pracownicy chcą pracować razem, chcą pracować ciężej, starają się awansować i dążą do osiągnięcia lepszych wyników w organizacji. Pracują dla Ciebie, a nie przeciwko Tobie. Stres jest niski, lęk i depresja zmniejszone, choroby minimalne, a wszyscy dążą w tym samym kierunku - do wydajności i zysków.

Kluczowe znaczenie ma wprowadzanie zmian, które mają na celu nie tylko dbanie o pracowników, ale także zwiększenie ich wydajności. Można tego dokonać, wybierając odpowiednie meble, które zapewnią im komfort i wsparcie, zachęcając ich do nauki i rozwoju, a także dbając o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Aktywna praca to bardzo pozytywny krok w kierunku bardziej wydajnej organizacji, a jej wdrożenie jest o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Metody, o których mówiliśmy do tej pory w tym artykule, nie są trudne i choć niektóre z nich kosztują trochę pieniędzy, nie są niczym więcej niż wymianą mebli, których potrzebujesz w swoim biurze. Chodzi o to, aby się rozejrzeć i znaleźć najlepsze oferty dla siebie.
Na przykład, szukaj lokalnie. Istnieje wiele okazji na meble biurowe Bromley, podobnie jak w Manchesterze, Birmingham, a lista jest długa!

Traktując zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników jako priorytet, sprawiasz, że wydajność i rozwój Twojej firmy również stają się priorytetem.

Dziękujemy za przeczytanie!